Uruchomienie Farmy wiatrowej Grabowo

Opublikuj ten wpis

Miło nam poinformować, że w ostatnich dniach została podłączona do sieci farma wiatrowo Grabowo o łącznej mocy 44MW, za budowę której odpowiadaliśmy z zakresie energetycznym.

Naszym zadaniem było kompleksowe wybudowanie 18 km linii kablowej WN-110 kV wraz z linią światłowodową pomiędzy GPZ Kolno a GPO Grabowo oraz kompleksowe wybudowanie 16 km linii kablowej SN-20 kV wraz z linią światłowodową. 

Oba zakresy obejmowały montaż muf i głowic kablowych. Energetyzacja farmy odbyła się bez problemów.

Dziękujemy naszemu Zleceniodawcy, Zespołowi i osobom, z którymi współpracowaliśmy na tym projekcie.

Zobacz również

Elmark laureatem nagrody Żuraw Sukcesu 2024

Serdecznie dziękujemy Bankowi Kaszubskiemu za uhonorowanie naszej firmy nagrodą Żuraw Sukcesu 2024.
To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, które stanowi nie tylko dowód uznania, ale także potwierdzenie wieloletniej, owocnej współpracy.

Dziękujemy Zarządowi Banku oraz wszystkim Pracownikom zaangażowanym w obsługę naszej firmy – za wsparcie, otwartość i partnerskie podejście.

Gratulujemy również organizacji wspaniałej, uroczystej gali, podczas której zostały wręczone tegoroczne nagrody.

Wdrażamy technologię WATUCAB

Wdrożyliśmy innowacyjną technologię instalowania kabli elektroenergetycznych średniego oraz wysokiego napięcia z wykorzystaniem urządzenia WATUCAB.

Jest to zaawansowany system instalacji, który wykorzystuje ciśnienie wody jako medium transportujące kabel w rurociągach. Takie rozwiązanie znacząco redukuje ryzyko uszkodzeń kabli, jakie często pojawiają się przy tradycyjnych metodach instalacji, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i niezawodność eksploatacji całego systemu. WATUCAB podnosi też efektywność prac i minimalizuje wpływ na otoczenie.

Nasz zespół przeszedł odpowiednie szkolenia z obsługi systemu i jest gotowy do realizacji kolejnych projektów z zastosowaniem tej technologii.